Průvodce - jaké jógové karty vybrat?

Ať už je vaším cílem zlepšení fyzické kondice, nalezení vnitřního klidu, nebo obojí, jóga vám dokáže dokořán otevřít dveře k harmoničtějšímu životu.

Jedním z nejužitečnějších nástrojů pro cvičení jógy doma jsou pak jógové karty. Ty totiž zábavnou a interaktivní formou prozrazují, jak se seznamovat s novými pozicemi, jak rozšířit praxi a jak si budovat vlastní cestu jógou.

Chcete začít s jógou, či si prohloubit vaši praxi? Pak jste tu správně! V tomto článku se podíváme na to, jakou sadu jógových karet si vybrat podle vašich potřeb a preferencí.

 

Vybírejte si dle znalostí a zkušeností s jógou

Pokud s jógou teprve začínáte, hledejte karty s jednoduchými instrukcemi a obrázky, které vám pomohou správně provést dané základní pozice. Přesně jako pro vás jsou vytvořeny karty "Jógové karty - naučte se jógové pozice". Na každé kartě vždy najdete ilustraci, název a na zadní straně popisek správného provedení krok za krokem.

Jestliže již máte s jógou nějaké zkušenosti, tak si můžete vybrat jiný styl jógy pro rozšíření znalostí a to konkrétně Jin jógu, která je zaměřena na delší výdrže v pozicích a meridiány. Balíčky Jin jóga karty - na uvolnění a relax "a Jin jóga karty - rozšiřující balíček", zacházejí opravdu hezky dopodrobna. 

 

Mějte jasno nad svými cíly

Abyste si dokázali vybrat vhodné karty, tak je potřeba si ujasnit, co přesně od jógy očekáváte. Jestli vám jde primárně o zlepšení fyzické kondice, tedy posilování a protahování, pak si vyberte karty s dynamickými pozicemi -  "Jógové karty - naučte se jógové pozice".

 

Pro zklidnění mysli a uvolnění těla se zas perfektně hodí karty s relaxačními a meditačními pozicemi, pořiďte si Jin jóga karty - na uvolnění a relax.

Pakliže vás zajímá duchovní rozměr jógy, tudíž je vám blízký rozvoj vlastního duševna, tak zkuste karty s mudrami (gesta rukou) nebo karty s čakrami (energetická centra v těle).

 

Když budete poslouchat své potřeby a preference a zároveň důkladně prostudujete obsah jednotlivých balíčků, tak si z naší široké nabídky jógových karet zaručeně vyberete ty pravé, jež vám pomohou na vaší bezproblémové cestě krásami jógy.

.
.
.
.
.