Naplňte svou jógu vůní: Průvodce použitím aroma roll-onů při lekcích jógy

Jóga není jen cvičení, je to cesta, která spojuje tělo, mysl a duši. A jak můžete tuto cestu ještě obohatit? 

Pomocí vůní s éterickými oleji! Není nic lepšího než praktický Aroma roll-on, který přinese do vaší jógy další rozměr, který může posílit vaše cvičení a prohloubit vaši praxi. V tomto průvodci se dozvíte, jak správně používat aroma roll-ony během vašich lekcí jógy a jaké výhody to může mít.

 

Proč používat aroma roll-ony při józe?

Vůně mají silný vliv na naši náladu a pocity. Použití aroma roll-onu během jógy může posílit vaše cvičení tím, že vás vtáhne do hlubšího stavu relaxace a nebo naopak soustředění. Každá vůně má své vlastní účinky na naše tělo a mysl, a tak můžete vybrat takovou, která nejlépe odpovídá vašim potřebám a cílům vaší jógy.

 

Výhody používání aroma roll-onů při józe:

- Posílení relaxace

- Podpora koncentrace

- Zlepšení nálady

- Odstranění stresu

- Vtáhnutí do přítomného okamžiku

roll on aroma joga (1)

Kdy používat aroma roll-on při józe?

 

Před začátkem jógy: Před začátkem lekce jógy si můžete aplikovat aroma roll-on na pulzní body například zápěstí. Tím vytvoříte příjemný rituál, který vám pomůže přejít z každodenního shonu do stavu klidu a soustředění.

Během relaxační části: Pokud vaše jóga zahrnuje meditační část nebo relaxaci na konci cvičení, je to ideální čas na použití aroma roll-onu. Pomůže vám dostat se do hlubšího stavu relaxace a uvolnění.

Při dechových cvičeních: Během dechových cvičení, známých jako pranayama, můžete také využít aroma roll-onů k posílení efektu. Aplikujte si ho na hrudník nebo pod nosem, abyste se snáze soustředili na svůj dech. Doporučuji Roll-on s krystaly - Relax.

Pro posílení koncentrace: Pokud máte potíže s koncentrací během jógy, můžete použít aroma roll-on s osvěžující vůní citrusů, jako je například pomeranč nebo grapefruit. Tato vůně vám pomůže probudit vaše smysly a posílit vaši pozornost.

Na konci jógy: Pokud jste lektor při závěrečné pozici Šavasáně můžete na její konec zařadit aroma roll-on. Oznamte, že se blíží konec Šavasany a na závěr, ten kdo chce může otočit levou dlaň vzhůru na kterou rozetřete olej. Poté stačí jen rozetřít mezi dlaně a přiložit před obličej a vnímat vůni, která jemně vtáhne zpět do přítomného okamžiku a dle typu vůně může i uzemnit. Případně si aplikaci dopřát až po skončení jógy, abyste si udrželi pocit klidu a uvolnění po celý den. Tím vytvoříte příjemný závěr vaší praxe a připomenete si její pozitivní účinky i mimo cvičení.Jak správně používat aroma roll-ony při józe?

 

  1. Vyberte si správnou vůni: Vyberte si vůni, která vám vyhovuje a která podporuje vaše cíle jógy. Například Roll-on s krystaly - Balanc vám poskytne podporu, kterou potřebujete k uvolnění napětí a obnovení vnitřní rovnováhy. Roll-on s krystaly - Radost vás zase skvěle povzbudí. A nakonec Roll-on s krystaly - Relax vás zharmonizuje.

 

  1. Aplikujte na správná místa: Aplikujte si roll-on na pulzní body, jako jsou zápěstí, krk a spánky, kde se vůně bude lépe šířit. Můžete také aplikovat trochu oleje na dlaně a vdechovat vůni při hlubokém dechu.

 

  1. Dýchejte: Během jógy se zaměřte na svůj dech a nechte vůni proniknout do vašich plic. Při inhalaci si představujte, jak se vám vůně dostává do těla a naplňuje vás klidem a harmonií.

 

  1. Používejte opatrně: Při používání aroma roll-onů si dávejte pozor na možné alergické reakce. Pokud jste lektor jógy, vždy se ujistěte, zda můžete použít olejíček a zda někdo není alergický na danou vůni. Pokud zkoušíte poprvé na sobě samém proveďte zkušební test na malé části kůže a chvíli počkejte.
Spojení jógy s aroma roll-ony může přinést do vaší praxe nový rozměr. Kombinace fyzických cvičení s terapeutickou silou vůně může posílit váš zážitek z jógy a pomoci vám dosáhnout hlubšího stavu harmonie a klidu. Nebojte se experimentovat s různými vůněmi a objevujte, jaký vliv mohou mít na vaši praxi a vaše duševní blaho. S touto jednoduchou a přirozenou formou aroma terapie můžete naplnit svou jógu vůní a prožít ještě intenzivnější a pohodovější cvičení.